Aranżacja okna - zrób to sama!

Jeśli mamy ochotę na zmiany w wystroju domowego wnętrza to możemy zmienić aranżację okienną. Sporą część z nich możemy przeprowadzić samodzielnie bez dodatkowych kosztów i zakupów. Wystarczy odrobina wyobraźni oraz domowa maszyna do szycia, by nasze okna zyskały nową oprawę. Do stworzenia spektakularnej oprawy wystarczą kolorowe resztki tkanin. Przy pomocy domowej maszyny JUKI, wyposażonej w funkcje i akcesoria do pikowania, patchworkowe zasłony szybko ożywią domowe wnętrze.
 

Jak to się robi ?

Patchwork to metoda polegająca na zszywaniu kawałków tkanin o różnych fakturach i rozmiarach. W domowym oknie doskonale sprawdzą się patchworki klasyczne, łączone z kolorowych kwadratów. Wykrawamy je z materiałów, zszywamy a całość pikujemy. Efekt końcowy pikowanego dzieła to magia wzorów i barw, ale także jakość ściegu, która w dużej mierze zależy od sprzętu, na którym pracujemy. Idealnie proste przeszycia zapewnią maszyny przeznaczone do pikowania, jak JUKI TL2010Q.

Specjalistyczne stebnówki JUKI charakteryzuje mocna konstrukcja, umożliwiająca szycie z duża prędkością, a także dodatkowy stolik, który zwiększa pole pracy. Pikowanie umożliwiają też zwykłe domowe maszyny, takie jak JUKI HZL F-600, wyposażone w możliwość regulacji długości ściegu, regulację prędkości szycia i opcję pozycjonowania igły czy dźwignię kolanową, która służy do podnoszenia stopki bez odrywania rąk od materiału. Praktyczne rozwiązania techniczne, ułatwiające przesuwanie materiału umożliwiają zszywanie zarówno delikatnych tkanin, jak i skóry, drelichu czy jeansu.
 

Baw się wystrojem

Domowa maszyna i odrobina wyobraźni pozwolą dowolnie zmieniać charakter wnętrz, w zależności od samopoczucia czy pory roku. Subtelną i elegancką atmosferę stworzą materiały w jasnych pastelowych odcieniach, a pełną energii radosną aranżację zapewni kolaż kontrastujących ze sobą, intensywnych kolorów. Metodą patchworku wykonać można też narzuty i poduszki, pokrowce starych krzeseł – zmieniając mieszkanie nie do poznania.