5 pomysłów na sztalugę w domu

Sztaluga to stojak zbudowany z drewnianych listew, na którym malarz umieszcza obraz na czas malowania. Pierwsze sztalugi pojawiły się w chwili, kiedy człowiek zaczął malować. Miały one różne kształty, często zupełnie nieprzypominające tych dziś nam znanych. Sztaluga w takiej formie, jaką dziś znamy, wykształciła się dopiero w XIX wieku.                        

Sztalugi malarskie

Pierwsze skojarzenie na słowo sztaluga to artysta malarz przy pracy. Plastycy wybierają sztalugi dla profesjonalistów. Te w zależności, gdzie będą używane, dzielą się na sztalugi studyjne i sztalugi plenerowe. Ciężkie i masywne sztalugi studyjne stanową warsztat pracy artysty. W plenerze najlepiej sprawdzają się lekkie sztalugi trójnożne. Dzięki rozstawieniu na trzech nogach sztalugi plenerowe są stabilne.

Sztalugi wystawowe

Poza pracownią malarską sztalugi wykorzystywane są jako ekspozytory w galeriach sztuki, muzeach, domach kultury, bibliotekach czy szkołach. Prezentowane są na nich obrazy, fotografie, grafiki czy publikacje.

Sztalugi reklamowe

To najnowsza kategoria sztalug, którą wykreowały głównie sklepy, restauracje i hotele. Tam na sztalugach prezentowane są tablice informacyjne o ofercie, promocjach i wydarzeniach.

Sztalugi stołowe

Sztalugi te, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, nazywane są również mini sztalugami. Ustawiane są najczęściej na stołach i barach w kawiarniach i restauracjach. Na sztalugach tych elegancko prezentują się karty dań, tabliczki kredowe, informacje o rezerwacjach czy promocjach.

Sztalugi do malowania dla dzieci

Dzieci uwielbiają sztalugi. Malują przy nich w domach i w szkole. Sztalugi dziecięce i sztalugi szkole powalają na odpowiednio niskie umiejscowienie podobrazia.

WALBA jest producentem sztalug - dlaczego warto kupić u nas?

Kupując od producenta, możesz liczyć na najniższą cenę. Przyznajemy rabat swoim stałym klientom. Przed zakupem odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci wybrać najodpowiedniejszy dla Ciebie rodzaj sztalugi. 

Warning: Illegal string offset 'ad#stat_data' in /usr/home/setmax/domains/stylbudowa.pl/public_html/themes/portal/templates/footer.php on line 57 Fatal error: [] operator not supported for strings in /usr/home/setmax/domains/stylbudowa.pl/public_html/themes/portal/templates/footer.php on line 66