Gałki do mebli - regulacja stylu

W jaki sposób można zmienić wygląd mebli? Bywa, że wymarzona komoda po kilku latach traci swój urok. I nie chodzi wcale o to, że jest zniszczona czy nie wygodna. Po prostu potrzebujemy odmiany. Czasami podczas odświeżania ścian przestawiamy mebel i wtedy najczęściej zmienia się też jego sąsiedztwo. Kanapa, która pasowała do komody sąsiaduje teraz z witrynką a komoda gra pierwsze skrzypce w hallu.

Uchwyty meblowe – sposób na odświeżenie mebla


Jak sprawić, by nasz mebel zyskał w naszych oczach i jednocześnie w jaki sposób dopasować go do nowego otoczenia? Wśród osób lubiących majsterkować modna stała się własnoręczna renowacja mebla. Oczywiście, trzeba mieć na to czas. Najpierw musimy przecież odszukać i przeczytać kilka tutoriali, a później czeka nas zwykle kilkuetapowa praca. Technik i specyfików, które możemy zastosować jest wiele: farby kredowe, flamastry olejowe, decupage, odbijanie szablonów itd.

Efekty takich działań bywają zaskakujące – również dla członków rodziny, którzy np. dowiadują się, że mama także potrafi skutecznie korzystać ze szlifierki :-). Dla początkujących kolorystów w grę w wchodzi również samodzielne mieszanie farb z pigmentami, co pozwoli na dobranie właściwego odcienia, a przy tym jest doskonałą zabawą. Co jednak, kiedy czas wolimy spędzać inaczej niż w domowym warsztacie? Wtedy dobrym pomysłem jest zmiana uchwytów meblowych.
 

Uchwyty do mebli – czas na zmianę


Najpierw zastanówmy się nad tym, czy chcemy wpłynąć tylko na wygląd mebla, czy jednocześnie zmieniamy jego funkcję. Następnie weźmy pod uwagę fakt,  jaki efekt chcemy uzyskać. Czy nowe gałki lub uchwyty mają być mocnym akcentem czy raczej wtapiać się w tło. I ostatnie pytanie. Czy mamy ulubione tworzywo z którego mają być one wykonane? Mają to być gałki ceramiczne? Czy wolimy uchwyty drewniane? A może najważniejsza jest dla nas łatwość czyszczenia i pielęgnacji? Wtedy można wybierać spośród gałek szklanych, stalowych, ceramicznych.
 

Drewniane uchwyty meblowe dla kochających prostotę we wnętrzu


Meble lakierowane we wszystkich kolorach, a w szczególności w bieli, nabierają eleganckiego wyglądu, kiedy zamontujemy do nich drewniane gałki. Dzisiaj pod tych hasłem mamy do dyspozycji nie tylko tradycyjne w formie toczone gałki drewniane, ale również uchwyty w bardziej wyrafinowanych wersjach. W zależności od wybranego kształtu uchwytów, otrzymamy mebel w danym stylu. Może być to skandynawski lub nowoczesny.

Jeśli wolisz ten pierwszy styl, wówczas mogą Ci się spodobać gałki i uchwyty z kolekcji Basic oraz Simple z oferty DOT manufacture. Natomiast mniej oczywiste w formie uchwyty Pebble oraz Stone doskonale wpasują się we wnętrze osób bardziej odważnych w kwestii urządzania wnętrz, a jednocześnie lubiących inspiracje pochodzące z natury. Przy czym możecie mieć wtedy pewność, że tworząc z nich własną kompozycję otrzymujecie jedyny w swoim rodzaju mebel – ponieważ każda gałka Stone jest unikatowa w kształcie i rysunku drewna.