Osiedle Potok – Mieszkania do kupienia na przedmieściach Krosna

Z architektem Pawłem Ungeheuerem rozmawia Bożena Ziółkowska

Kupując mieszkanie na przedmieściach wyprzedzamy trendy!

 

BZ Cały świat wyprowadza się na przedmieścia, ale to charakterystyczne dla wielkich miast! Dlaczego warto zamieszkać na obrzeżach Krosna?

PU Wyprowadzki na przedmieścia związane jest z procesami demograficznymi, społecznymi i urbanistycznymi, które od zawsze odbywają się w miastach. Pierwsza rzecz, to coraz większe trudności ze znalezieniem właściwej przestrzeni do zabudowy w miastach, druga - to ich cena. Mieszanie na przedmieściach jest tańsze. Nie trudno zauważyć, że pewne przestrzenie miasta z różnych względów tracą na znaczeniu i atrakcyjności, a inne stają się nowa ziemią obiecaną i przyciągają mieszkańców. Przykładem jest krośnieński Rynek, który pomimo dużego wysiłku miasta i przedsiębiorców stał się miejscem, które pustoszeje i traci na znaczeniu. Przedmieścia krośnieńskie to obszary, których czas dopiero nadchodzi. Aktualnie stanowią one rezerwuar, który czeka na odkrycie i zagospodarowanie.


Pierwotnie Osiedle Potok miało nazywać się „Łąki Podmiejskie”. To właśnie te łąki mnie zauroczyły. Przestrzeń, przyroda i święty spokój, a przy okazji świetnie skomunikowane miejsce bo droga krajowa nr 28 Krosno - Jasło jest na wyciągnięcie ręki. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek, spacery, bieganie, rower. Paradoksalnie to oddalenie od ścisłego centrum nie odbiera wygód. Przedszkole, szkoła, basen w Turaszówce i szkoła średnia, uczenia wyższa PWSZ - to m.in. sprawia, że wciąż pozostajemy w ramach obszaru funkcjonalnego miasta. Mieszkania do sprzedania blisko Krosna - my po prostu wyprzedzamy trendy!
 

Mieszkania do kupienia na Osiedlu Potok koło Krosna - StylBudowa


Kup mieszkanie w którym będziesz u siebie


BZ Dlaczego warto rozważyć ofertę mieszkań do kupienia na Podkarpaciu?

PU Pierwsza sprawa to intensywność zabudowy czyli stosunek powierzchni mieszkań do powierzchni działki. W naszym przypadku to pół hektarowa działka i tylko 31 mieszkań w trzech niewielkich budynkach. Taka proporcja pozwala na większy oddech i daje więcej przestrzeni. Nie występuje tu zjawisko zaglądania sobie nawzajem do okien czy do talerza na tarasie. W takich kilku mieszkaniowych, niskich budynkach z czasem powstaną silne więzy społeczne. Sąsiedzi będą się znać nawzajem. Taka sytuacja daje poczucie bezpieczeńtwa i bycia u siebie.


Również estetyka tych budynków była dla nas bardzo ważną sprawą i nieskromnie powiem, że się nam udało. Proponujemy standard, który jest stanem pośrednim pomiędzy klasycznym budynkiem wielorodzinnym, a domem jednorodzinnym. Mieszkańcy parteru mają swój kawałek trawnika, miejsce na leżak czy grilla. Na piętrze z kolei mamy mieszkania dwupoziomowe i piękne, ekskluzywne tarasy. W ten sposób realizujemy filozofię semi collective, która na zachodzie Europy była odpowiedzią na patologię wielkich bloków wielorodzinnych. Taka zabudowa realizuje wszystkie pozytywne cechy życia we wspólnocie mieszkańców.
 

Wysoki standard mieszkań - niskie koszty mieszkania


BZ Znamy zasady obowiązujące na dużych osiedlach mieszkaniowych. Jaki jest więc plan na zorganizowanie współnego mieszknia w tak niedużej społeczności? Jakie aspekty życia będą rozwiązywane przez wspólnotę, a co należeć będzie do obowiązków mieszkańców?

PU Pierwszy budynek jest wybudowany, a mieszkania sprzedane. Pierwsi mieszkańcy już mieszkają i są bardzo zadowoleni. Z mocy prawa powstała wspólnota mieszkaniowa i zarządza swoim budynkiem. Mamy bardzo niski czynsz, na poziomie 2,40 za metr kwadratowy. Warto tu jednak wspomnieć, że każdy mieszkaniec ma niezależną umowę z zakładem energetycznym i gazownictwem oraz własne rachunki za wodę i kanalizację. Każde mieszkanie wyposażone jest w gazowy kocioł do centralnego ogrzewania. Każdy w pełni kontroluje swoje koszty. Natomiast sprzątanie klatki schodowej czy koszenie trawy są sprawą wspólnoty. W zamian za to wieczory umilają indywidualne grille i spotkania na tarasach.
 

Nowe mieszkania z tarasami do sprzedania na Osiedlu Potok koło Krosna


Ile trzeba zapłacić za metr nowego mieszkania?


BZ Czy mieszkania o tak wyokich standardach nie są zbyt drogie jak na podkarpacie?

PU Rzeczywiście, niska intensywność zabudowy wiąże się z niższą rentownością inwestycji, ale wspomniałem na wstępie o tym, że na przedmieściach jest taniej. Niższa cena działki nam to rekompensuje. Dlatego nasze apartamenty są niedrogie w eksploatacji i zakupie. W tej chwili metr zaczyna się od 3900 za metr kwadratowy, a o niskiej cenie czynszu wspominałem wcześniej.
 

Kiedy będzie można zamieszkać w swoim nowokupionym mieszkaniu?


BZ Kiedy planujecie zakończenie inwestycji?

PU Pierwszy budynek jest oddany do użytku i wszystkie mieszkania znalazły już swoich nabywców. Drugi budynek jest w trakcie budowy i będzie oddany do użytkowania w kwietniu 2019. Trzeci i ostatni budynek skończymy w 2020 roku. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z ofertą i odwiedzenia Osiedle Potok. Śpieszcie się ponieważ to wyjątkowa, ale i kameralna inwestycja, więc mieszkań jest niewiele.
 
BZ Dziękuję za rozmowę
PU Dziękuje bardzo.

Więcej na temat mieszkań do kupienia na Osiedlu Potok osiedlepotok.pl

KONTAKT: Zespół Architektów Ungeheuer Sp. z o.o.
ul. Augusta Lewakowskiego 25, p. 410
38 - 400 Krosno
tel.  663 061 076, 501 407 952

Warning: Illegal string offset 'ad#stat_data' in /usr/home/setmax/domains/stylbudowa.pl/public_html/themes/portal/templates/footer.php on line 57 Fatal error: [] operator not supported for strings in /usr/home/setmax/domains/stylbudowa.pl/public_html/themes/portal/templates/footer.php on line 66