Beton dekoracyjny w mieszkaniu

Beton dekoracyjny już od kilku sezonów trzyma się mocno w aranżacji wnętrz. A jak go wykorzystać? Najlepsza metoda to beton na ścianie w salonie, ale też kuchni czy łazience. Płyty betonowe świetnie sprawdzają się jako nowoczesne materiały wykończeniowe. Sprawdź, jakie dają możliwości aranżacyjne.

Beton dekoracyjny na ścianie nada salonowi nieco industrialny i loftowy charakter. Efekt betonu na ścianie uzyskamy, stosując betonową farbą strukturalną, strukturę betonową albo płyty betonowe (lub imitujące beton).
 

Beton dekoracyjny - uniwersalna baza dla wnętrza


Beton dekoracyjny ze względu na swoją neutralną kolorystykę pasuje do wszystkich barw. Możemy go więc łączyć w aranżacji wnętrz z kolorami bardziej intensywnymi lub przygaszonymi, pasuje także do tonów zarówno ciepłych, jak i chłodnych. Zespala ze sobą barwy kontrastujące, nadaje się doskonale jako tło dla ekspozycji najciekawszych elementów wnętrza, jednocześnie sam może taki punkt stanowić. Beton we wnętrzu doskonale „dogaduje się” z drewnem. Takie połączenie zawsze jest bardzo udane i wygląda intrygująco. Można go łączyć z elementami retro, postawić na dodatki w stylu minimalistycznym, industrialnym czy nawet glamour.
 

Beton dekoracyjny we wnętrzu - mnóstwo możliwości


Wykorzystanie betonu dekoracyjnego nie musi ograniczać się do położenia go na ścianach, podłogach czy suficie. Mamy coraz większe możliwości, by kupić lub zamówić meble czy też blaty wykonane z betonu. Będą one stanowiły we wnętrzu przykuwający uwagę, niepowtarzalny i oryginalny element, który zawładnie całą przestrzenią. Ponadto płyty betonowe można ułożyć na suficie!
 

Beton na ścianie w salonie


Beton dekoracyjny w domu doskonale wygląda na ścianie salonu o nowoczesnym charakterze. Ponieważ taka dekoracja ściany jest chłodna optycznie i nieco surowa, warto ją ocieplić. Niezawodne tutaj będzie drewno – zwłaszcza na podłodze. Ciepły odcień drewna nieco przełamie chłód betonu na ścianie. Połączenie betonu na jednej ze ścian w salonie z resztą ścian jasnych i gładkich dodatkowo wyostrzy efekt betonu w domu.

Ściana w salonie może być wykonana z różnych materiałów. Świetnie sprawdzą się płyty betonowe na ścianę, ale można też wykorzystać betonową farbę strukturalną. Ciemnoszary odcień betonu na ścienie ładnie połączy się z jasnymi barwami, które nieco go rozjaśnią. Na tle betonowej ściany dobrze zaprezentują się też wyraziste, kolorowe dodatki – na przykład w barwach czerwieni, żółtego czy modnego niebieskiego.
 

Beton na ścianie - jak to zrobić?


Istnieje kilka sposobów wykonania betonowej faktury na ścianie. Możemy na ścianę nałożyć kilka warstw szarego cementu. Wzór na powierzchni uzyskamy, przecierając je nie pacą murarską, lecz na przykład drewnianą deską. Spękania powstające przy schnięciu są również elementem dekoracyjnym ściany.

Dostępne są także specjalistyczne tynki i farby dekoracyjne dające efekt betonu (dekoracyjny beton). Jeśli decydujemy się pozostawić jedną ścianę w stanie surowym (na etapie wykańczania wnętrza), należy ją potem zaimpregnować i zabezpieczyć, aby nie przywierał do niej brud i tłuszcz.

Surowość betonu przełamiemy szlachetną bielą mebli i pozostałych ścian, gdyż bardzo często betonowa faktura znajduje się tylko na jednej, wybranej ścianie we wnętrzu. Zimne materiały budowlane, jak: stal, beton i szkło, mogą stać się ciekawym tłem dla współczesnych wyrafinowanych lamp i mebli.
 

Beton, cegła czy drewno na ścianie?


Beton na ścianie to jeden z gorętszych trendów aranżacyjnych w ostatnich latach. Ale równie ciekawe walory dekoracyjne zapewnia cegła czy drewno! Zobacz, jak się prezentują różne materiały w roli okładzin ściennych.

źródło: http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/trend-beton-na-scianie-w-salonie-10-pomyslow-na-beton-dekoracyjny-w-domu-zdjecia,14_8353.html

Warning: Illegal string offset 'ad#stat_data' in /usr/home/setmax/domains/stylbudowa.pl/public_html/themes/portal/templates/footer.php on line 57 Fatal error: [] operator not supported for strings in /usr/home/setmax/domains/stylbudowa.pl/public_html/themes/portal/templates/footer.php on line 66