Komfort okien z szybami przeciwsłonecznymi

Nasze samopoczucie i zdrowie w znacznej mierze zależy od temperatury jaka panuje w domu i miejscu pracy. W lecie w pomieszczeniach położonych od nasłonecznionej strony południowej, południowo-wschodniej i południowo-zachodniej jest najgoręcej. Pomieszczenia te wymagają zainstalowania dodatkowych systemów chłodzenia lub klimatyzacji. To naraża nas na dodatkowe koszty.

Za temperaturę pomieszczenia odpowiadają lokalizacja i usytuowanie budynku względem stron świata oraz rodzaj zastosowanej stolarki okiennej. Nie zawsze możesz zmienić lokalizację budynku, ale zawsze możesz wymienić okna na przeciwsłoneczne.
 

Czy okna mogą chronić przed upałem?

Na rynku budowlanym dostępne są okna, których szyby wykonane są ze szkła przeciwsłonecznego. Jest to tzw. szkło niskoemisyjne. Pozwala ono na ograniczenie przepuszczalności energii słonecznej do 27%, podczas gdy w standardowej szybie parametr ten wynosi 63%. Dodatkowym atutem takiej szyby jest fakt, że zimą chroni ona nas przed ucieczką ciepła z otoczenia. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w obecnie bardzo modnych mocno przeszklonych budynkach.
 

Wybierając okna sprawdź parametr g

Parametr g jest to współczynnik określający stopień całkowitej przepuszczalności energii słonecznej dla danego przeszklenia. Prościej mówiąc, parametr ten informuje nas czy latem pomieszczenie będzie się mocno nagrzewać. Jeżeli założymy, że nie będziemy montować klimatyzacji to współczynnik ten nie może wynosić więcej niż 0,35. Zamontowanie okien posiadających wartość parametru g powyżej tej wartości dobrze jest chociaż zastosować żaluzje, rolety czy markizy.

Warning: array_chunk(): Size parameter expected to be greater than 0 in /usr/home/setmax/domains/stylbudowa.pl/public_html/themes/portal/templates/header.php on line 10 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/home/setmax/domains/stylbudowa.pl/public_html/themes/portal/templates/header.php on line 12